Jarmark Pomysłów podczas Pikniku Szybowcowego – będzie się działo!

Koguty zaczynają głośno piać zapowiadając zbliżające się wyjątkowe wydarzenie w Lesznie! Już 18 czerwca podczas Pikniku Szybowcowego odbędą się Targi Ekonomii Społecznej – Jarmark Pomysłów.

Jarmark Pomysłów jest największym wydarzeniem w subregionie leszczyńskim, podczas którego mogą się zaprezentować liczne podmioty ekonomii społecznej z subregionu leszczyńskiego tj. fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne, centra integracji społecznej, warsztaty terapii zajęciowej.  Podczas tegorocznej edycji Targów dla odwiedzających zostaną przygotowane dwie strefy: animacji i sprzedaży.

Strefa animacji umili czas zarówno dzieciom jak i dorosłym. W jej ramach będą się odbywać m.in. warsztaty recyklingowe, robienia witrażu, mydełek, ceramiczne, kuglarskie, animacje z chustą klanza, pokazy karate, promocja adopcji zwierząt, malowanie twarzy, kolorowanki oraz wiele innych atrakcji.

W strefie sprzedażowej będzie można zakupić produkty przedsiębiorstw społecznych. Wśród produktów nie zabraknie na pewno wyrobów rękodzieła, krawieckich, artystycznych, zielarskich, czy pszczelich.

Głównym celem wydarzenia jest upowszechnienie informacji o działalności podmiotów ekonomii społecznej z subregionu leszczyńskiego, w tym zaprezentowanie mieszkańcom Leszna i okolic jak bogata jest oferta tych podmiotów. Ponadto Jarmark Pomysłów jest wspaniałą okazją dla przedsiębiorstw społecznych do pozyskania nowych odbiorców, partnerów do współpracy, zjednania sobie wolontariuszy oraz promocji i sprzedaży swoich produktów.

Przybywajcie całymi rodzinami!

Inicjatorami Targów obok Centrum PISOP jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.