Na co organizacja może przeznaczyć środki z 1%?

Już niedługo organizacje pożytku publicznego rozpoczną kampanie 1%. Warto już teraz dowiedzieć się  na co, zgodnie z prawem, organizacja może wykorzystać zebrane w ten sposób środki.  Zapraszamy 13 lutego, w godz.9.00 – 10.00 do Centrum Bukowska w Poznaniu do udziału w Piątkowym Poranku z Prawnikiem.

Aby skorzystać z usługi, należy najpóźniej do 11.02. (środa) przesłać zgłoszenie oraz wypełnioną analizę-test de minimis (analiza-test załączona poniżej) na adres anita.nowicka@pisop.org.pl.

Dla organizacji chcących skorzystać z konsultacji indywidualnych, prawnik będzie pełnił dyżur 13 lutego od godziny 10:00. Jeśli natomiast potrzebują Państwo porady prawnej z innego zakresu tematycznego zapraszamy na  konsultacje, po wcześniejszym kontakcie mailowym i ustaleniu szczegółów.

Wsparcie mogą otrzymać podmioty ekonomii społecznej (stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne, zakłady aktywności zawodowej, warsztaty terapii zajęciowej, centra i kluby integracji społecznej, towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych) z subregionu poznańskiego, (tj. m. Poznania oraz powiatów gnieźnieńskiego, grodziskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, poznańskiego, szamotulskiego, średzkiego, śremskiego, wrzesińskiego), które nie miały jeszcze szansy skorzystać z oferty usług specjalistycznych: prawnych, księgowych, marketingowych Wielkopolskiego Centrum Ekonomii Solidarnej przy Centrum PISOP.

Skorzystanie z usługi jest bezpłatne.

Wsparcie objęte jest pomocą de minimis, co wiąże się z wypełnieniem niezbędnych dokumentów dotyczących osoby korzystającej ze wsparcia, jak i organizacji, którą dana osoba reprezentuje.

Centrum Bukowska mieści się w Poznaniu przy ul. Bukowskiej 27/29. Lokal udostępniony jest przez Miasto Poznań.

Wydarzenie jest częścią projektu pn. „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej”. Po więcej informacji o projekcie kliknij tutaj.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

analiza de minimis