„Kotwica” zakotwiczyła się w Dominicach

W Dominicach powstała nowa Spółdzielnia Socjalna „Kotwica”, założona przez Stowarzyszenie „Pro – Activ” oraz Gminę Włoszakowice. Nowa Spółdzielnia będzie zajmowała się gastronomią. W jej ofercie znajdą się obiady abonamentowe, usługi restauracyjne, kawiarniane oraz cateringowe. Ponadto „Kotwica” będzie organizować imprezy okolicznościowe i wieczorki taneczne.

W Spółdzielni zatrudnienie otrzyma pięć osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, a więc osób bezrobotnych i z niepełnosprawnościami. Zatrudnione osoby będą współtworzyć przedsiębiorstwo społeczne w oparciu o swoją pracę, zasoby społeczne, kompetencje zawodowe i stopniowe odbudowywanie swojego kapitału – mówi Adam Samol Członek Zarządu Stowarzyszenia „Pro-Activ”. Dla Spółdzielni najważniejszy będzie klient. Od strony biznesowej indywidualne podejście do każdego klienta będzie naszym priorytetem, a także miła obsługa, zawodowy zespół i pyszne posiłki, otwartość i elastyczność na potrzeby człowieka – dodaje A. Samol.

Pieniądze na rozpoczęcie swojej działalności członkowie Spółdzielni Socjalnej „Kotwica” pozyskali z Leszczyńskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzonego przez Centrum PISOP. Wysokość wsparcia dla spółdzielni wynosi 155 000 zł. 110 000 zł przeznaczone jest na utworzenie nowych miejsc pracy. 45 000 zł z kolei to wsparcie pomostowe, z którego finansować można bieżące wydatki na ubezpieczenie, podatki, wynajem lokalu itp. Pieniądze na rozpoczęcie działalności z pewnością ułatwią spółdzielni rozpoczęcie działalności. Ponadto może ona także korzystać ze wsparcia naszych ekspertów m.in. prawników, księgowych, specjalistów ds. marketingu, którzy pomogą jej zaistnieć na rynku – mówi Dagmara Kistela z Centrum PISOP.

Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej pracuje już z kolejnymi grupami i niebawem powstaną kolejne przedsiębiorstwa społeczne przy wsparciu Centrum PISOP. W sumie do sierpnia 2018 r. utworzonych zostanie 146 nowych miejsc pracy.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę Leszczyńskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej www.ekonomiaspoleczna.pisop.pl. Można tam znaleźć pełną ofertę działań Ośrodka oraz numer telefonu i adres siedziby.