Podatek dochodowy a organizacje pozarządowe

Organizacje pozarządowe podlegają różnym obowiązkom prawnym. Oznacza to między innymi, że są zobowiązane płacić podatki. Przepisy przewidują możliwość zwolnienia organizacji z ich płacenia w określonych sytuacjach, jakich? Zapraszamy do udział w Piątkowym Poranku z Prawnikiem, 3 kwietnia o godz. 9.00 w Centrum Bukowska w Poznaniu.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się w jakich okolicznościach organizacja ma prawo skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych, jakie warunki powinna spełnić w tym zakresie.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy podmioty ekonomii społecznej (stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne, zakłady aktywności zawodowej, warsztaty terapii zajęciowej, centra i kluby integracji społecznej, towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych) z subregionu poznańskiego, (tj. m. Poznania oraz powiatów gnieźnieńskiego, grodziskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, poznańskiego, szamotulskiego, średzkiego, śremskiego, wrzesińskiego), które nie miały jeszcze szansy skorzystać z oferty usług specjalistycznych: prawnych, księgowych, marketingowych Wielkopolskiego Centrum Ekonomii Solidarnej przy Centrum PISOP.

Aby skorzystać z usługi, należy przesłać zgłoszenie z analizą de minimis [do pobrania] najpóźniej do  31 marca 2015 r. na adres anita.nowicka@pisop.org.pl.

Dla organizacji chcących skorzystać z konsultacji indywidualnych, prawnik będzie pełnił dyżur od godziny 10:00. Jeśli natomiast potrzebują Państwo porady prawnej z innego zakresu tematycznego zapraszamy na  konsultacje, po wcześniejszym kontakcie mailowym i ustaleniu szczegółów.

Skorzystanie z usługi jest bezpłatne.

Wsparcie objęte jest pomocą de minimis, co wiąże się z wypełnieniem niezbędnych dokumentów dotyczących osoby korzystającej ze wsparcia, jak i organizacji, którą dana osoba reprezentuje.

Centrum Bukowska mieści się w Poznaniu przy ul. Bukowskiej 27/29. Lokal udostępniony jest przez Miasto Poznań.

Wydarzenie jest częścią projektu pn. „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej”. Po więcej informacji o projekcie kliknij tutaj.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.