Póki pamiętamy o OPP

Część z organizacji pozarządowych ubiega się aktualnie o przekazanie im 1% w rozliczeniu podatkowym. Dla tych z Państwa, którzy chcieliby w przyszłości również skorzystać z takiej możliwości zapraszamy na Piątkowy Poranek z Prawnikiem 10 kwietnia poświęcony ubieganiu się o status OPP.

Nasz prawnik dokładnie wyjaśni proces ubiegania się o status OPP, podpowie jakie dokumenty trzeba przygotować oraz pomoże w ich opracowaniu.

Tematyczne konsultacje z prawnikiem odbywają się w każdy piątek, zaczynają się o godzinie 9.00 w Centrum Bukowska w Poznaniu.

Dla organizacji chcących skorzystać z konsultacji indywidualnych na inny temat, prawnik będzie pełnił dyżur od godziny 10:00 – po wcześniejszym zgłoszeniu na poniższy adres mailowy.

Aby skorzystać z usługi, należy przesłać zgłoszenie z analizą de minimis [do pobrania] najpóźniej do 08.04.2015 r. na adres anita.nowicka@pisop.org.pl.

Ofertę kierujemy do przedstawicieli: stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych, zakładów aktywności zawodowej, centrów i klubów integracji społecznej, warsztatów terapii zajęciowej oraz towarzystw ubezpieczeń wzajemnych, z powiatów: gnieźnieńskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, poznańskiego i miasta Poznania, szamotulskiego, średzkiego, śremskiego i wrzesińskiego.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego usługa jest bezpłatna.

Wsparcie objęte jest pomocą de minimis, co wiąże się z wypełnieniem niezbędnych dokumentów dotyczących osoby korzystającej  ze wsparcia, jak i organizacji, którą dana osoba reprezentuje.

Lokal w Centrum Bukowska udostępniony jest przez Miasto Poznań.

Wydarzenia w ramach projektu pn.  „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej“ współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego