Targi Ekonomii Społecznej–Jarmark Pomysłów już za nami!

Untitled design18 czerwca odbyła się największa impreza promująca podmioty ekonomii społecznej z subregionu leszczyńskiego. Targi Ekonomii Społecznej w tym roku odbyły się podczas Pikniku Szybowcowego gromadząc tysiące odwiedzających!

Targi rozpoczęły się o godzinie 10:00 i trwały aż do godziny 18:00.  Jak co roku, symbolem Targów był Kogut. W ramach Jarmarku Pomysłów zaprezentowały się 24 podmioty ekonomii społecznej z subregionu leszczyńskiego. Dla odwiedzających zostały przygotowane liczne atrakcje, które cieszyły się sporym zainteresowaniem.

W ramach animacji przez 7 godzin podmioty ekonomii społecznej umilały czas zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W strefie tej odbywały się między innymi:

  • Warsztaty: robienia witrażu, plastyczne, kuglarskie, zachowania w kontaktach ze zwierzętami, szydełkowania
  • Zabawy: malowanie twarzy, dojenie sztucznej krowy
  • Pokazy: wytwarzania produktów na bazie ziół, samochodów terenowych, taneczne i muzyczne
  • Punkty konsultacyjne: Eurodesk, Lokalnego Centrum Wolontariatu, Młodych w Uzależnieniu.

W strefie sprzedażowej przedsiębiorstwa społeczne oferowały między innymi:

  • wyroby rękodzieła, przetwory i wyroby artystyczne.

Odwiedzający przekonali się jak bogata jest oferta podmiotów ekonomii społecznej z subregionu leszczyńskiego, mieli okazję porozmawiać o ich działalności, sukcesach, a także nawiązać nowe kontakty biznesowe. Świetna zabawa udzieliła się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Szczególne podziękowania kierujemy do podmiotów ekonomii społecznej, które prezentowały się w domkach sprzedażowych oraz podczas animacji, a także wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia.

Podmioty ekonomii społecznej, które prezentowały się podczas tegorocznej edycji targów to: Stowarzyszenie Krzycka Wyspa Marzeń, Centrum Integracji Społecznej w Rawiczu, Warsztat Terapii Zajęciowej w Miejskiej Górce, Warsztat Terapii Zajęciowej w Wolsztynie i Stowarzyszenie „Razem Łatwiej”, Pasieka Chmielewscy i Stowarzyszenie Gospodarzy z Pasją, Stowarzyszenie Ziołowieś Pępowo, Stowarzyszenie Miłośników Samochodów Terenowych Raptor 4×4, Spółdzielnia Socjalna ECOSS, Partnerstwo na rzecz Biskupizny w Krobi, Młodzieżowa Agencja Kulturalno-Rozrywkowa i Stowarzyszenie Ziemia Krobska, Fundacja Ziemi Krobskiej im. Prof. R.T. Hałasa i Muzeum Stolarstwa i Biskupizny, Fundacja Centrum Aktywności Twórczej, Stowarzyszenie Związek Młodzieży Wiejskiej, Fundacja Zwierzęce SOS, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom – Nasz Świat”, Fundacja Młodzi w Uzależnieniu Filia w Lesznie, Stowarzyszenie Łaciata Wieś, Stowarzyszenie „Nasza Alternatywa” i Młodzieżowe Centrum Profilaktyki „Alternatywa”, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Satori, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Serce w Rakoniewicach, Stowarzyszenie „Razem z Nami”, Stowarzyszenie Babki na Maksa, Pogotowie Społeczne, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Pro-Activ”.

O wydarzeniu było także głośno w mediach. Bieżące relacja z Jarmarku Pomysłów pojawiła się między innymi w Radio Merkury.

Współorganizatorem Targów obok Centrum PISOP był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne tutaj!

Kolejny Jarmark już za rok!