Telewizja

Działania Leszczyńskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej mają przede wszystkim przyczynić się do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Pierwszej inicjatywy w tym zakresie już podjęliśmy. Jakie? O tym opowiada materiał przygotowany przez Telewizję Leszno.

W ramach Leszczyńskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej oferujemy wsparcie w zakresie tworzenia miejsc pracy w organizacjach pozarządowych. Kto i w jakim zakresie może liczyć na naszą pomoc? Zapraszamy do obejrzenia materiału emitowanego w Telewizji Leszno.

Rydzynianka to jedna z pierwszych Spółdzielni Socjalnych, które wspieraliśmy w obecnej edycji działań LOWES. Serwowane przez nią smaczne potrawy przyciągnęły do Rydzyny dziennikarzy programu Teleskop z poznańskiej Telewizji.

Link do filmu

Informacja o działalności wspieranej przez nas Spółdzielni Socjalnej Rydzynianka dotarła już do Warszawy. O losach Pań z Rydzynianki postanowiła opowiedzieć dziennikarka programu Panorama emitowanego w TVP 2.

Link do filmu

Jarmark Pomysłów – Targi Ekonomii Społecznej to coroczne wydarzenie zbierające na leszczyńskim rynku przedsiębiorstwa społeczne z całego subregionu leszczyńskiego. Relację z V edycji Jarmarku z 2017 r. przygotowała Telewizja Leszna.

Czym różni się przedsiębiorstwo społeczne od zwykłej firmy? Jak działa Centrum Inicjatyw Społecznych? Jak zmobilizować mieszkańców do wspólnych działań? O tym wszystkim opowiadają osoby związane z ekonomią społeczną w materiale emitowanym w TVP Poznań pt. „Społecznie i z zyskiem”. Zapraszamy do Rawicza!

Czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu? Czy firmy i przedsiębiorstwa społeczne mogą efektywnie ze sobą współpracować? Na to spotkanie starali się odpowiedzieć uczestnicy spotkania Klubu Asa Biznesu, które odbyło się w Lesznie. Spotkanie zorganizowano w siedzibie firmy Spinko, działającego zgodnie z zasadami CSR. Zapraszamy na materiał emitowany w Telewizji Leszno.

Co roku w Lesznie organizowane jest Forum Ekonomii Społecznej. Jest to okazja do spotkania się i dyskusji organizacji i instytucji, którym bliski jest temat ekonomii społecznej. Podczas Forum w 2018 r. dyskutowaliśmy o współpracy jednostek samorządu terytorialnego z podmiotami ekonomii społecznej. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia na antenie Telewizji Leszno.

Od 2014 r. młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z Wielkopolski mają możliwość realizowania projektów w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara. Zachęcamy do obejrzenia materiału Telewizji Leszno przybliżającego zasady Konkursu oraz prezentującego przykłady projektów zrealizowanych w ramach Wielkopolskiej Wiary w subregionie leszczyńskim.

Jak rozwija się przedsiębiorczość społeczna w Lesznie? Jak władze miasta wspierają ekonomię społeczną? O tym opowiada materiał przygotowany i emitowany na antenie TVP Poznań.

http://poznan.tvp.pl/34928572/22112017

Co to jest społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)? Jakie inicjatywy wpisują się w CSR? Kto otrzymał wyróżnienie w ramach Plebiscytu „As Odpowiedzialnego Biznesu 2018”? O tym opowiada materiał przygotowany przez TVP Poznań.

http://poznan.tvp.pl/38474108/10082018

Gminy Kościan i Krzywiń, podejmują wiele działań na rzecz rozwoju ekonomii społecznej i funkcjonujących tam przedsiębiorstw społecznych. Jakich? Zapraszamy do obejrzenia materiału TVP Poznań.

http://poznan.tvp.pl/38669001/26082018

Gmina Wolsztyn może się pochwalić ciekawymi inicjatywami na rzecz ekonomii społecznej i wspierania liderów lokalnych. O tym opowiada materiał TVP Poznań.  

http://poznan.tvp.pl/38574991/19082018

O tym, że każdy może pracować, przekonali się podopieczni spółdzielni socjalnej „Na piątkę” w Grodzisku Wielkopolskim. Od roku pracują w lokalnej piekarni, gdzie udowadniają, że niepełnosprawność wcale nie musi być przeszkodą.

https://poznan.tvp.pl/41321454/dla-nich-nie-ma-rzeczy-niemozliwych?fbclid=IwAR01oXsZXtq7SP8MM57CBE5QNg8oY1w8Z6zYJs87m5qBtQYAbZ27NG3WhQ

Targi Ekonomii Społecznej w zimowym wydaniu czyli Świąteczny Jarmark Pomysłów to wyjątkowy klimat, świąteczne przysmaki, piękne ozdoby, unikatowe upominki. W organizację Jarmarku zaangażowało się 30 podmiotów ekonomii społecznej. O oprawę artystyczną zadbały przedszkolaki z czterech leszczyńskich przedszkoli, uczniowie szkół średnich, grupy wokalne i taneczne oraz organizacje pozarządowe.