Wspieramy inwencję i przedsiębiorczość

W ramach działalności Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej zapraszamy Państwa do udziału w obchodach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W dniach 17-21 listopada zapraszamy na specjalny cykl spotkań, podczas których zgłębimy różnice jakie występują pomiędzy działalnością odpłatną a gospodarczą, przyjrzymy się możliwościom współpracy pomiędzy trzecim sektorem a biznesem oraz pochylimy się nad kwestiami prawnymi i księgowymi.

Zapraszamy na wydarzenia, które odbędą się w Poznaniu:

18 listopada rozpoczynamy obchody warsztatem doradczym „Działalność gospodarcza a odpłatna”, który odbędzie się w godz. 14:00-16:00. Podczas spotkania uczestnicy poznają różnice pomiędzy obiema działalnościami  i dowiedzą się o możliwościach pobierania opłat od uczestników. Nasz ekspert podpowie jakie przedsięwzięcia można podjąć w ramach działalności odpłatnej i gospodarczej oraz jakie obowiązki związane z ich prowadzeniem nakłada na wykonawcę ustawodawca.

Warsztaty poprowadzi Piotr Kotlarek, ekspert ds. ekonomii społecznej Centrum PISOP.

20 listopada odbędzie się warsztat doradczy „Społeczna odpowiedzialność biznesu – szansa na współpracę z przedsiębiorstwami”, na który zapraszamy w godz. 15:00-17:00. Podczas warsztatu zostanie przybliżona kwestia CRS czyli koncepcji działania przedsiębiorstw, która uwzględnia oprócz zysku także korzyści społeczne, czy ochronę środowiska. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się w jaki sposób można współpracować z drugim sektorem i jakie korzyści może przynieść obu stronom podjęcie takiego wyzwania.

Warsztaty poprowadzi ekspert z agencji komunikacji marketingowej Vision Consulting Group.

21 listopada Światowy Tydzień Przedsiębiorczości zamkniemy naszym stałym cyklem Piątkowych Poranków z Prawnikiem, którego tym razem tematem będzie działalność gospodarcza. Prawnik chętnie wyjaśni i pomoże rozwiązać szereg niezrozumiałych i budzących wątpliwości kwestii związanych z tym zagadnieniem.

Zgłoszenia do udziału w wybranych spotkaniach w Poznaniu, prosimy przesyłać mailowo na adres anna.lewandowska@pisop.org.pl bądź zgłaszać telefonicznie pod numerem 61 851 91 34.