Joga dla osób w każdym wieku, taniec afrykański w chustach dla przyszłych i młodych matek – to nowa oferta Fundacji Edukacyjnej Pro Musica. Zajęcia w ramach cyklu „kultura ciała” przyciągnąć mają tych, którzy chcą żyć aktywnie i oryginalnie.
– Każda młoda mama może odkrywać macierzyństwo na swój własny sposób, nie próbując na siłę wpisywać się w stereotypy. Bo przecież ma prawo być sobą i dla siebie. Tak spełniona będzie też bardziej szczęśliwa z najbliższymi – tłumaczy Julia Sawicka, prezes Fundacji Pro Musica.
Pro Musica jako swoją misję w realizacji programu „kultura ciała” przyjęła aktywizację i integrację społeczną młodych matek. Dlatego organizuje niekonwencjonalne, odpłatne zajęcia, takie jak taniec afrykański z dziećmi w chustach, joga czy turnusy relaksacyjne z towarzyszeniem etnicznych instrumentów. Oferta skierowana jest do każdego, niezależnie od wieku i formy fizycznej. Na jogę można przyjść całą rodziną, albo zorganizować zajęcia dedykowane dla osób 50+. Zawsze można też zasięgnąć porad specjalisty od zdrowego stylu życia.
Na rozwinięcie swojej działalności Fundacja Pro Musica otrzymała dotację w ramach projektu LOWES – Leszczyńskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej przy Stowarzyszeniu Centrum PISOP. Wsparcie pozwoliło na utworzenie dwóch nowych miejsc pracy dla osób długotrwale bezrobotnych. Fundacja, kojarzona dotychczas głównie z aktywną działalnością w ramach edukacji artystycznej, organizacją Międzynarodowych Leszczyńskich Warsztatów Jazzowych oraz wielu koncertów muzyki jazzowej i klasycznej, realizując program kultury ciała ma teraz szansę pokazać się leszczynianom z innej strony. Bieżącą ofertę Fundacji można znaleźć na jej stronie internetowej Fundacji oraz jej profilu na Facebooku.
Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej pracuje już z kolejnymi grupami i niebawem powstaną nowe przedsiębiorstwa społeczne. Do sierpnia 2018 r. utworzymy 146 nowych miejsc pracy – mówi Dagmara Kistela ze Stowarzyszenia Centrum PISOP. Wspierane przez Stowarzyszenie przedsiębiorstwa podejmują zróżnicowaną działalność od sprzątania, świadczenia usług budowlanych, pielęgnacji terenów zielonych, przez prowadzenie punktów gastronomicznych, zajęcia dla dzieci
i dorosłych, opiekę nad osobami zależnymi, po rozwijanie nowoczesnych technologii, czy prowadzenie wiosek tematycznych. Najważniejsze jednak jest to, że dzięki tym nowym przedsiębiorstwom powstają nowe miejsca pracy dla osób, które do tej pory nie mogły odnaleźć się na rynku – dodaje D. Kistela.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę Leszczyńskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej www.ekonomiaspoleczna.pisop.pl.