Świąteczny Jarmark w Lesznie już 6 i 7 grudnia

Świąteczny Jarmark w Lesznie to Targi Ekonomii Społecznej w świątecznej odsłonie. To dwudniowe wydarzenie, podczas którego leszczyński Rynek rozbłyśnie tysiącami świątecznych lampek wprowadzając miasto w atmosferę świąt.

Na piątek 6 grudnia Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto pod hasłem Imieniny Świętego Mikołaja przygotowało wiele atrakcji. W godz. od godz. 12:00 do 19:00 będzie można zakupić rękodzieło artystyczne (ceramikę, wyroby z drewna, przędzy, świąteczne kompozycje i upominki), przybędzie korowód Świętego Mikołaja, odbędzie się pokaz cyrkowej żonglerki i koncert na żywo. Wyjątkową atrakcją będą wielkie Anielskie Skrzydła, przy których będzie można robić zdjęcia.

7 grudnia zapraszamywraz Miastem Leszno na  Targi Ekonomii Społecznej w świątecznej szacie. To prezentacja możliwości podmiotów ekonomii społecznej. Na odwiedzających od godz. 12:00 czekać będzie między innymi mnóstwo atrakcyjnych stoisk z rękodziełem i pysznym jedzeniem, zdrowa żywność, miody i eko-kosmetyki, unikatowe ozdoby świąteczne oraz różnorodne warsztaty dla młodszych i starszych. Zapraszamy również na spotkanie ze świętym Mikołajem, Śnieżynkami i Aniołami. O część artystyczną zadbają przedstawiciele leszczyńskich organizacji, przedszkoli i szkół. O godz. 16:00 w Bibliotece Ratuszowej rozpocznie się koncert galowy III Festiwalu Muzyki Autorskiej i Piosenki Artystycznej. Wydarzenie o godz. 17:00 zakończy widowiskowy teatr ognia Fire Show. Serdecznie zapraszamy!