Telewizja

Uczniowie z Leszna uczą się obsługi najnowocześniejszego technologicznie sprzętu, w tym drukarki 3D, pod okiem fachowców z tamtejszego FabLabu prowadzonego przez Fundację Fucco. Miejsce to łączy działalność gospodarczą ze społeczną zatrudniając przy tym osoby niepełnosprawne. W starcie fundacji pomógł Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej przy Centrum PISOP. Zapraszamy do obejrzenia materiału, który ukazał się w Teleskopie 2 marca (od 16. min 20 sek.)

Link do filmu

Screen Shot 03-08-17 at 03.45 PM (2)

 

Czym różni się przedsiębiorstwo społeczne od zwykłej firmy? Jak działa Centrum Inicjatyw Społecznych? Jak zmobilizować mieszkańców do wspólnych działań? O tym wszystkim opowiadają osoby związane z ekonomią społeczną w materiale emitowanym w TVP Poznań pt. „Społecznie i z zyskiem”. Zapraszamy do Rawicza!

Czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu? Czy firmy i przedsiębiorstwa społeczne mogą efektywnie ze sobą współpracować? Na to spotkanie starali się odpowiedzieć uczestnicy spotkania Klubu Asa Biznesu, które odbyło się w Lesznie. Spotkanie zorganizowano w siedzibie firmy Spinko, działającego zgodnie z zasadami CSR. Zapraszamy na materiał emitowany w Telewizji Leszno.

W ramach Leszczyńskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej oferujemy wsparcie w zakresie tworzenia miejsc pracy w organizacjach pozarządowych. Kto i w jakim zakresie może liczyć na naszą pomoc? Zapraszamy do obejrzenia materiału emitowanego w Telewizji Leszno.

Działania Leszczyńskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej mają przede wszystkim przyczynić się do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Pierwszej inicjatywy w tym zakresie już podjęliśmy. Jakie? O tym opowiada materiał przygotowany przez Telewizję Leszno.

Rydzynianka to jedna z pierwszych Spółdzielni Socjalnych, które wspieraliśmy w obecnej edycji działań LOWES. Serwowane przez nią smaczne potrawy przyciągnęły do Rydzyny dziennikarzy programu Teleskop z poznańskiej Telewizji.

Link do filmu

Screen Shot 08-12-16 at 10.16 AM

Informacja o działalności wspieranej przez nas Spółdzielni Socjalnej Rydzynianka dotarła już do Warszawy. O losach Pań z Rydzynianki postanowiła opowiedzieć dziennikarka programu Panorama emitowanego w TVP 2.

Link do filmu

Screen Shot 08-12-16 at 10.50 AM