Audycje

W jaki sposób działania społecznie odpowiedzialne mogą przekładać się na wyniki przedsiębiorstwa? Jak powinien wyglądać proces komunikowania o CSR? Jak efektywnie wdrażać działania społecznie odpowiedzialne w firmach? O tym dla Radia Poznań opowiadają uczestnicy spotkania Klubu Asa Biznesu, które odbyło się w siedzibie firmy Winkhaus w Rydzynie.

 

Kim są liderzy lokalni? Czy łatwo zostać liderem lokalnym i czy łatwo takim osobom działać? Jak wygląda współpraca z samorządem? Zapraszamy do poznania liderki działające na terenie Gostynia i gminy Krobia. Audycja emitowana w Radiu Merkury.

 

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR) nie jest wsparciem udzielanym przez podmioty biznesu podmiotom ekonomii społecznej. To współpraca, która ma się opłacać obu stronom. W audycji z serii „Społecznie, z zyskiem dla Ciebie” wystąpili przedstawiciele firm Grupa Raben oraz Spinko, a także przedsiębiorstwa społecznego Diakonijna Spółka Zatrudnienia, którzy tłumaczą jak oni rozumieją pojęcie CSR i jak odbywa się ta współpraca wewnątrz ich firm. Audycja emitowana w Radiu Merkury.

 

W ramach kampanii „Społecznie, z zyskiem dla Ciebie” pokazujemy jak budowane jst społeczeństwo obywatelskie w gminie Wolsztyn, gdzie współpraca odbywa się na zasadach partnerstwa i wzajemnej pomocy. Przedstawiciele urzędu oraz lokalnych organizacji pozarządowych opowiadają ile jest organizacji na terenie Wolsztyna, jakiego typu działania prowadzą oraz na czym polega wspomniana współpraca. Audycja emitowana w Radiu Merkury.