Pierwszy przegląd filmów odpowiedzialnych społecznie

W środę 20 września odbył się pierwszy przegląd filmów odpowiedzialnych społecznie organizowany w Lesznie. Spotkanie miało miejsce w Sali w Ratuszu na Rynku w Lesznie. 

 

Wspólnie z Fundacją CSR Res Severa gościliśmy przedstawicieli przedsiębiorstw z subregionu leszczyńskiego. Na spotkaniu byli obecni także uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych
w Lesznie. Uczestnicy wysłuchali krótką prelekcję na temat CSR (ang. Corporate Social Responsibility) – odpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo. Następnie Fundacja CSR Res Severa przedstawiła prezentację nt. 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju oraz zaprezentowała najlepsze filmy z ubiegłorocznej edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. Po projekcji filmów przyszedł czas na dyskusję w której swoim doświadczeniem mogli podzielić się przedstawiciele przedsiębiorstw a uczniowie z zaangażowaniem włączyli się do dyskusji i zadawania pytań. Ostatnim punktem spotkania była prezentacja działań leszczyńskiego przedsiębiorstwa społecznego Extremalnie Aktywni.

Dziękujemy wszystkim gościom za udział w spotkaniu.

 

Projekt współfinansowany przez Miasto Leszno.