Jarmark pomysłów w Lesznie

Serdecznie zapraszamy do udziału w Targach Ekonomii Społecznej „Jarmark Pomysłów”, które odbędą 4 października  na Rynku w Lesznie.

Spotkanie, który będzie miało miejsce się na leszczyńskim Rynku, to przede wszystkim przedstawienie działań organizacji z subregionu leszczyńskiego. Dla przybyłych na wydarzenie będą czekały liczne stoiska wystawiennicze podmiotów ekonomii społecznej, które przybliżą zgromadzonym różnorodną działalności stowarzyszeń i fundacji z regionu.

Po uroczystym otwarciu Targów, powitaniu i przedstawieniu programu spotkania przeprowadzony zostanie warsztat wyrobu ziołowych mydełek przez Ziołowieś Pępowo.

Następnie na scenie pojawi się Fundacja Dudziarz.eu, która wystąpi z repertuarem utworów granych na dudach. Pozostając w klimacie muzycznym, uczestnicy Jarmarku będą mogli zobaczyć występ Zespołu Pieśni i Tańca „Marynia”, który zaprezentuje taniec brzucha oraz mazura i oberka. Następnie Stowarzyszenie Łaciata wieś ujawni tajniki wyrobu sera. Zamykając motyw kulinarny, na scenę powrócą klimaty taneczne. Zespół  „Iskierki”  w pierwszym wyjściu zaprezentuje taniec współczesny, następnie na scenie pojawi się Zespół taneczny „Salsa de Caramelos” dając pokaz latynoskiej salsy cubana. Cykl muzyczny zakończą „Iskierki”, które zaprezentują drugą część tańca współczesnego. Po kolejnej prezentacji wystawców,  tuż przy scenie Klub „Młode Orły” zaprezentuje szybowiecm którego rozpiętość skrzydeł liczy aż 15 metrów!

Kolejnym punktem w bogatym programie wydarzeń będzie pokaz udzielania pierwszej pomocy, prowadzony przez Harcerski Klub Ratownictwa „IMPILO” – Hufiec ZHP Rawicz. Zaraz po poznaniu zasad bezpieczeństwa nastąpi prezentacja sztuk walki. Część taneczną na scenie uwieńczy układ taneczny w wykonaniu grupy Cheerleaderek 50+.

Następnie, przybyli na leszczyński Rynek będą mieli okazję zobaczyć występ Fundacji Zwierzęce SOS z pokazem „Czworonożni przyjaciele człowieka – psy i koty”. Wśród atrakcji zaprezentowana zostanie również Chata Biskupiańska i folklor Krobi.

Moc atrakcji czeka tez na najmłodszych. Nasi Milusińskich zachwycą gigantyczne bańki mydlane, warsztat wyroby bransoletek czy też malowanie buziek.

Podczas Jarmarku będzie można także wziąć udział w wielu grach i zabawach, np. grze ormiańskiej i finlandzkiej. Każdy będzie mógł sprawdzić swoją celność w rzucie piłeczką do tarczy i  wziąć udział w konkursie z balonami oraz w biegu na szpilkach, wyższych niż 5 cm.

Inicjatorami Targów obok Centrum PISOP jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Wydarzenie zostało objęte honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Leszna.

Serdecznie zapraszamy. Doskonała zabawa i mnóstwo emocji gwarantowane!