Finanse w organizacji

Zarządzanie finansami organizacji to nie lada wyzwanie. Aby się z nim skutecznie zmierzyć warto wziąć udział w szkoleniu pn. „Podstawowe aspekty zarządzania finansami w organizacji pozarządowej“, na które zapraszamy 17 kwietnia do Centrum Bukowska w Poznaniu.

Szkolenie odbędzie się w godzinach 8:30-15:30. W jego ramach trenerka, dyrektora finansowa Centrum PISOP – Dorota Surma, zapozna uczestników z następującymi tematami:

  • struktura i źródła finansowania organizacji pozarządowych
  • rodzaje działalności prowadzonych przez organizacje pozarządowe
  • wykorzystanie modelu BINGO do zarządzania finansami w organizacji pozarządowej – internetowe narzędzie
  • ogólne zasady prowadzenia księgowości
  • obowiązki organizacji w zakresie rachunkowości
  • organizacje pozarządowe a podatki
  • zasady rozliczania podróży służbowych.

Szkolenie kierowane jest do przedstawicieli: stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych, zakładów aktywności zawodowej, centrów i klubów integracji społecznej, warsztatów terapii zajęciowej oraz towarzystw ubezpieczeń wzajemnych z powiatów: gnieźnieńskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, poznańskiego i miasta Poznania, szamotulskiego, średzkiego, śremskiego i wrzesińskiego.

Zgłoszenia na szkolenie przyjmujemy do 15.04.2015 wraz z analizą de minimis [do pobrania poniżej] dokumenty należy przesyłać mailem na adres anna.lewandowska@pisop.org.pl.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wsparcie objęte jest pomocą de minimis, co wiąże się z wypełnieniem niezbędnych dokumentów dotyczących osoby korzystającej ze wsparcia, jak i organizacji, którą dana osoba reprezentuje.

Lokal w Centrum Bukowska udostępniony jest przez Miasto Poznań.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu pn. „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej“. Po więcej informacji kliknij tutaj.

Formularz-zgłoszeniowy-17.04

Analiza-test-pomocy-de-minimis