Imprezy plenerowe od podszewki

Zbliża się wiosna, która sprzyja organizacji wydarzeń plenerowych. Jeśli Państwa organizacja zamierza tego typu wydarzenia organizować, warto wiedzieć jak to zrobić zgodnie z prawem. Zapraszamy do Centrum Bukowska w Poznaniu, 20 lutego o godzinie 9:00 – 10:00.

Organizator imprezy zobowiązany jest do jej zabezpieczenia. W jakim zakresie? Od ilu osób? Co warunkuje, że wydarzenie jest traktowane jak wydarzenie masowe? Kiedy mamy prawo do wykorzystania zdjęć? W jaki sposób zagwarantować bezpieczeństwo w zamkniętej hali, a jak podczas pikniku rodzinnego? Czy jest określona ilość wyjść, które muszą być dostępne dla uczestników np. koncertu lub spektaklu? Na wszystkie te pytania będzie można uzyskać odpowiedź podczas piątkowego spotkania.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy podmioty ekonomii społecznej (stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie socjalne, zakłady aktywności zawodowej, warsztaty terapii zajęciowej, centra i kluby integracji społecznej, towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych) z subregionu poznańskiego, (tj. m. Poznania oraz powiatów gnieźnieńskiego, grodziskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, poznańskiego, szamotulskiego, średzkiego, śremskiego, wrzesińskiego), które nie miały jeszcze szansy skorzystać z oferty usług specjalistycznych: prawnych, księgowych, marketingowych Wielkopolskiego Centrum Ekonomii Solidarnej przy Centrum PISOP.

Dla organizacji chcących skorzystać z konsultacji indywidualnych, prawnik będzie pełnił dyżur 13 lutego od godziny 10:00. Jeśli natomiast potrzebują Państwo porady prawnej z innego zakresu tematycznego zapraszamy na  konsultacje, po wcześniejszym kontakcie mailowym i ustaleniu szczegółów.

Aby skorzystać z usługi, należy przesłać zgłoszenie z analizą de minimis [do pobrania] najpóźniej do 18 lutego 2015 r. na adres anita.nowicka@pisop.org.pl.

Skorzystanie z usługi jest bezpłatne.

Wsparcie objęte jest pomocą de minimis, co wiąże się z wypełnieniem niezbędnych dokumentów dotyczących osoby korzystającej ze wsparcia, jak i organizacji, którą dana osoba reprezentuje.

Centrum Bukowska mieści się w Poznaniu przy ul. Bukowskiej 27/29. Lokal udostępniony jest przez Miasto Poznań.

Wydarzenie jest częścią projektu pn. „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej”. Po więcej informacji o projekcie kliknij tutaj.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

analiza de minimis