Jarmark Pomysłów już w sobotę!

Zapraszamy 20 czerwca 2015r. w godz. 10:00 – 14:00 na leszczyński Rynek do udziału w Targach Ekonomii Społecznej – Jarmarku Pomysłów. Dla wszystkich przybyłych, wspólnie z organizacjami z regionu leszczyńskiego, przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Podczas Targów, na specjalnie przygotowanych stoiskach, swoją działalność zaprezentują podmioty ekonomii społecznej tj. m.in. fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne, warsztaty terapii zajęciowej. Wśród wystawców znajdą się zarówno organizacje, których celem jest pomoc innym np. chorym dzieciom jak i takie, które powołane zostały dla rozwijania życiowych zainteresowań np. motoryzacji.

W specjalnie przygotowanej strefie odbywać się będą animacje dla dzieci m.in. kolorowanki, malowanie twarzy czy gra planszowa. Obserwować będzie można także m.in. wytwarzanie ekologicznych mydełek oraz powstawanie witrażu. Organizacje zaprezentują swoje produkty tj. np. naturalne kosmetyki, wyroby rękodzielnicze czy lokalne przysmaki, które zwiedzający będą mogli zakupić za symboliczną kwotę. Ponadto chętni będą mogli spróbować swoich sił w dojeniu krowy, kuglarstwie czy puszczaniu dużych baniek mydlanych! Obecność „zapowiedziały” pieski ze schroniska oraz pluszowe maskotki – Misie. A i to nie wszystkie atrakcje trzeciej już edycji Targów Ekonomii Społecznej organizowanych przez Centrum PISOP.

Równolegle na scenie rozegrany zostanie Turniej Liderów o statuetkę Złotego Koguta. Drużyny składać się będą  z przedstawicieli gmin z subregionu leszczyńskiego tj. reprezentantów jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, a przewodzić im będą liderzy lokalni którzy na co dzień animują społeczność z danej gminy. Konkurencje będą bardzo widowiskowe i różnorodne od wiedzowych przez kulinarne po taneczno-śpiewacze, a wszystko to z zaangażowaniem publiczności, która będzie miała wpływ na punktację turniejową. Zadaniem Turnieju jest zintegrowanie mieszkańców całego subregionu, pokazanie, że współpraca może się opłacać.

Głównym celem wydarzenia jest upowszechnienie informacji o działalności podmiotów ekonomii społecznej wśród mieszkańców. Dla wystawców to szansa pozyskania nowych odbiorców, partnerów do współpracy, zjednania sobie wolontariuszy, a przede wszystkim prezentacji własnej działalności.

Wydarzenie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Leszna.

Partnerzy wydarzenia: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie.

Wydarzenie organizowane w ramach projektu „LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Plakat