Brakuje osoby kontaktowej, która będzie pomocną dłonią-rozmowa z Tomaszem Grutzmacher

Lider lokalny to osoba aktywna społecznie, otwarta i kreatywna. Musi posiadać wiedzę co się dzieje w środowisku lokalnym i chcieć współpracować z mieszkańcami. Jedną z takich osób jest bez wątpienia Tomasz Grutzmacher działający w gminie Pępowo.

Co jest dla Ciebie najważniejsze w działalności lidera?

W działalności lidera najbardziej istotne jest dla mnie zaangażowanie i współpraca ze środowiskiem lokalnym. Chęci, ambicje i działania lokalne mogą zainicjować wieloma korzystnymi dla wielu stron efektami i rozwiązaniami. Pozytywne stosunki z wieloma środowiskami pozwolą nam na koordynację działań na wielu płaszczyznach.

Co motywuje Ciebie do działania jako lidera?

Do działań motywują mnie lokalne środowiska, które potrzebują wsparcia. Wiele osób ma chęci, pomysły ale brakuje osoby kontaktowej, która będzie pomocną dłonią i wsparciem w działaniach.

Co chcesz osiągnąć podejmując działalność jako lider w swoim środowisku?

Moim priorytetem jest podjęcie działań, które pozwolą zawiązać grupę wsparcia finansowego składającą się z lokalnych przedsiębiorców dla lokalnych działań. Pozwoli ona na współfinansowanie projektów czy organizowania spotkań, imprez , warsztatów i różnego rodzaju przedsięwzięć.

Co uznajesz za swój największy dotychczasowy sukces (przede wszystkim w działalności społecznej)?

Charytatywne zaangażowanie w sport, organizacje imprez i pomoc w działaniach wielu jednostek. W dzisiejszej dobie braku czasu, chęci i motywacji  uważam to za sukces. Znam wiele osób, które mają potencjał i pomysły ale grupa osób, które bezinteresownie są w stanie się zaangażować jest liczona na palcach jednej ręki.

 

Tomasz Gruetzmacher – jest urzędnikiem, sołtysem wsi Kościuszkowo, prezesem LKS Dąbroczanka Pępowo, a przede wszystkim lokalnym liderem.

 

W ramach Leszczyńskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii społecznej wciąż poszukujemy liderów. Po więcej informacji zapraszamy tutaj http://ekonomiaspoleczna.pisop.pl/szukamy-liderow/.