Piątkowy Poranek z Prawnikiem – Działalność gospodarcza w NGO

Czy jest jakiś konkretny moment, który sprzyja organizacjom pozarządowym, aby przekształcić się w przedsiębiorstwo społeczne? Jeśli myślicie Państwo, że czas coś zmienić i Rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej najlepiej podjąć kroki już dziś.

Należy pamiętać, że w takim przypadku między innymi konieczna jest odpowiednia zmiana w statucie. O czym jeszcze muszą pamiętać organizacje decydujące się na rozpoczęcie prowadzenia dzielności gospodarczej? Jak to wygląda w przypadku organizacji, które funkcjonują już kilka lat? Zapraszamy serdecznie na Piątkowy Poranek z Prawnikiem podczas którego nasz ekspert wyjaśni kwestie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez organizację pozarządową.

Serdecznie zapraszamy 15 maja na spotkanie z prawnikiem, który czeka na Państwa od godziny 9.00 w Centrum Bukowska w Poznaniu.

Aby skorzystać z usługi, należy przesłać zgłoszenie (w treści maila wpisując imię, nazwisko oraz dane organizacji) z analizą de minimis [do pobrania niżej] najpóźniej do 13.05.2015 na adres anita.nowicka@pisop.org.pl.  Jeśli potrzebują Państwo indywidualnych konsultacji również zapraszamy do kontaktu!

Ofertę kierujemy do przedstawicieli: stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych, zakładów aktywności zawodowej, centrów i klubów integracji społecznej, warsztatów terapii zajęciowej oraz towarzystw ubezpieczeń wzajemnychz powiatów: gnieźnieńskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, poznańskiego i miasta Poznania, szamotulskiego, średzkiego, śremskiego i wrzesińskiego.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego usługa jest bezpłatna.

Wsparcie objęte jest pomocą de minimis, co wiąże się z wypełnieniem niezbędnych dokumentów dotyczących osoby korzystającej  ze wsparcia, jak i organizacji, którą dana osoba reprezentuje.

Lokal w Centrum Bukowska udostępniony jest przez Miasto Poznań.

Wydarzenia w ramach projektu pn.  „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej“ współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Do pobrania:
Analiza-test-pomocy-de-minimis