Ruszyła 5. edycja pierwszego i jedynego Konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia

Ludzie, którzy sami organizują dla siebie miejsca pracy, dostęp do kultury czy opieki medycznej? Estetyczne i ekologiczne prezenty i gadżety konferencyjne? Zdrowa, wegetariańska czy wegańska kuchnia? To wszystko i więcej robią przedsiębiorcy społeczni. W tym roku już po raz piąty Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych organizuje jedyny ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia wyróżniający przedsiębiorstwa społeczne działające najsprawniej pod względem ekonomicznym i społecznym.

W piątej edycji Konkursu do zdobycia będą nagrody finansowe o łącznej wartości ponad 70 tys. zł ufundowane przez Fundację Crédit Coopératif, Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych SA, Fundację BGK, PwC i ANG Spółdzielnię Doradców Kredytowych oraz Nagroda PwC – mentoring biznesowy dla liderów przedsiębiorstw społecznych. Zdobywca Nagrody Głównej będzie musiał wykazać się dobrą kondycją ekonomiczną i istotnym społecznym oddziaływaniem. Rada Konkursu nagrodzi także przedsiębiorstwa społeczne za innowacyjne podejście w prowadzeniu działalności, ciągłość i konsekwencję działań, umiejętne promowanie swojej działalności i sprawny PR. Laureaci poprzednich edycji Konkursu przyznają także swoją nagrodę wybranemu finaliście Konkursu.

W gronie zwycięzców dotychczasowych czterech edycji znalazły się Spółdzielnia Socjalna „Szklany Świat” z Krośnic na Dolnym Śląsku produkująca metodą tradycyjną bombki choinkowe i okolicznościowe; Spółdzielnia Socjalna Patron z Jeleniej Góry oferująca usługi ogólnobudowlane i związane z utrzymaniem terenu; Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria” i SCE „Flandria” spółdzielnia europejska z o.o. prowadzące sieć aptek i sklepów ze sprzętem rehabilitacyjnym oraz przychodnie specjalistyczne w woj. kujawsko-pomorskim, mazowieckim, pomorskim i wielkopolskim; Spółdzielnia Socjalna OPOKA z Kluczy w Małopolsce, która prowadzi restaurację „Opoka” i kawiarnię „Cafe Safari”, a ponadto świadczy usługi kateringowe, opiekuńcze i ogólnobudowlane na terenie woj. małopolskiego.

Na zgłoszenia od przedsiębiorstw społecznych działających co najmniej 24 miesiące czekamy do 31 maja 2015 r. Dwustopniowa ocena dokonywana przez ekspertów ekonomicznych i społecznych odbywać się będzie do września 2015 r. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się w październiku 2015 r. w Warszawie.

Wszelkie informacje i internetowy generator zgłoszeń znaleźć można na stronie Konkursu: www.konkurs-es.pl

Informacji udziela Sekretarz Konkursu: Julia Koczanowicz-Chondzyńska, jchondzynska@fise.org.pl, 22 622 01 91

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Patroni medialni
Ekonomiaspoleczna.pl, Odpowiedzialnybiznes.pl, Magazyn Personel i Zarządzanie, Magazyn THINK TANK, RDC, TVP INFO

Źródło: Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych

esfise