Spotkanie w Głuchowie nt. Wsi tematycznej

Czym jest wieś tematyczna i w jaki sposób można aktywizować społeczność lokalną przy wspólnym celu? Na te pytania odpowiadaliśmy sobie podczas spotkania branżowego zorganizowanego 19 czerwca w Głuchowie- Wsi tematycznej „Łaciata wieś”. 

W spotkaniu wzięli udział liderzy III sektora z gminy Rawicz, Lipno, Święciechowa, Pogorzela, Bojanowa, Jutrosina. Była to doskonała okazja do pochwalenia się dotychczasowymi sukcesami oraz nabrania „wiatru w żagle”, poprzez wymianę doświadczeń. Perspektywa mobilizowania ludzi to jeden wymiar a czynniki ekonomiczne podejmowanych działań to dalsza perspektywa. Niekoniecznie daleka. Swym doświadczeniem podzieliła się podczas prelekcji Agnieszka Weyna, która jako prezeska stowarzyszenia BUKO, wraz z mieszkańcami prowadzi Górniczą Wioskę. Prezentowała sposoby na pozyskanie potencjalnego klienta, możliwości jakie daje prowadzenie Przedsiębiorstwa Społecznego a także zatrudniania ludzi- okolicznych mieszkańców.

Odwiedziny „Łaciatej Wsi” były doskonałą okazją prezentacji warsztatów malowania na szkle, które stowarzyszenie ma w swej ofercie.