Usługi opiekuńcze – od zgłoszenia do świadczenia!

Jak zgodnie z przepisami BHP świadczyć lub zlecać usługi opiekuńcze?

O tym opowiemy podczas spotkania branżowego skierowanego do Ośrodków Pomocy Społecznej i podmiotów ekonomii społecznej zlecających usługi opiekuńcze, które odbędzie się  27 marca br. w godz. 10.00 – 13.00 w leszczyńskim Ratuszu (I piętro, mała sala).

W trakcie spotkania przedstawimy przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy podczas świadczenia usług opiekuńczych oraz ich praktyczne zastosowanie. Chcemy również podyskutować o zlecaniu usług opiekuńczych przedsiębiorstwom społecznym.

Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu, włączenia się w dyskusję oraz podzielenie się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

Spotkanie kierujemy do Ośrodków Pomocy Społecznej i Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie mających doświadczenie w zlecaniu zadań z zakresu działalności opiekuńczej oraz podmiotów ekonomii społecznej prowadzących działalność opiekuńczą z terenu subregionu leszczyńskiego (powiaty: gostyński, grodziski, kościański, leszczyński i m. Leszno, międzychodzki, nowotomyski, rawicki, wolsztyński).

Zgłoszenia na spotkanie prosimy przesyłać do 22 marca br. do Małgorzaty Nawrocik lub Agnieszki Klopsz na adres ngo(@)moprleszno.pl lub telefonicznie 661 213 131.

Spotkanie organizowane w ramach projektu „LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.