Aktywnie na Rynku! Zapraszamy na „Jarmark Pomysłów”!

Wielkimi krokami zbliżają się Targi Ekonomii Społecznej w Lesznie! Już 20 czerwca 2015 r. w godz. 10:00 – 14:00 na leszczyńskim Rynku odbędzie się „Jarmark Pomysłów”. To niepowtarzalna okazja do zaprezentowania działalności organizacji społecznych mieszkańcom Leszna i okolic.

Jarmark jest największą imprezą tego typu w subregionie, podczas której każdy będzie miał okazję zobaczyć czym zajmują się m.in. stowarzyszenia, fundacje czy spółdzielnie socjalne działające blisko nas.

Głównym celem wydarzenia jest upowszechnienie informacji o działalności podmiotów ekonomii społecznej (tj. m.in. organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych, centrów i klubów ekonomii społecznej, warsztatów terapii zajęciowej) wśród mieszkańców. Dla wystawców to szansa pozyskania nowych odbiorców, partnerów do współpracy, zjednania sobie wolontariuszy, a przede wszystkim prezentacji własnej działalności.

Przybyli na leszczyński Rynek będą mogli zwiedzić stoiska prezentujące działalność organizacji społecznych, ale także korzystać z licznych atrakcji przygotowanych zarówno dla młodszych jak i nieco starszych mieszkańców subregionu. Równolegle na scenie odbywać się będzie pierwszy w historii imprezy Turniej Liderów o statuetkę Złotego Koguta. W skład drużyn reprezentujących gminy subregionu leszczyńskiego wejdą reprezentanci jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorców.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Jarmarku!

Inicjatorami Targów obok Centrum PISOP jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

Wydarzenie zostało objęte honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Leszna.

Targi Ekonomii Społecznej „Jarmark Pomysłów” organizowane są w ramach projektu „LOWES – Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.