Grudniowe spotkania z prawnikiem

W grudniu zapraszamy Państwa na nasz cykl Piątkowych Poranków z Prawnikiem, które będą odbywać się w kolejne piątki miesiąca w godz. 9:00-12:00 w Centrum Bukowska w Poznaniu.

Najbliższe spotkanie z tego cyklu planujemy już 5 grudnia. Prawnik skupi się na tematyce warunków i sporządzania umów korzystania z lokalu. Specjalista odpowie na wszystkie pytania, podpowie w jaki sposób sporządzić zgodną z prawem umowę najmu oraz na co w szczególności zwrócić uwagę wynajmując przestrzeń do pracy.

Kolejne spotkanie, zaplanowane na 12 grudnia dotyczyło będzie praw autorskich i ochrony wizerunku. Prawnik chętnie wytłumaczy formalne meandry i różnice na temat tego np. kiedy rozpowszechnianie wizerunku osoby wymaga jej zezwolenia. Pomoże on także w wyjaśnieniu często skomplikowanych kwestii praw autorskich.

Ostatnie spotkanie w tym roku odbędzie się 19 grudnia. Głównym jego tematem będzie organizacja konkursów i innych wydarzeń. Tematyka została jak zwykle dostosowana do aktualnych potrzeb organizacji, które coraz częściej organizują konkursy oraz wydarzenia związane ze swoją działalnością. Jeśli chcą Państwo poznać istotne szczegóły formalnoprawne tworzenia regulaminów wydarzeń, dowiedzieć się więcej na temat ich organizacji od strony prawnej oraz otrzymać wzór sporządzonego przez prawnika regulaminu, zapraszamy do udziału w spotkaniu z prawnikiem.

Spotkania kierowane są do przedstawicieli: stowarzyszeń, fundacji, spółdzielni socjalnych, zakładów aktywności zawodowej, centrów i klubów integracji społecznej, warsztatów terapii zajęciowej oraz towarzystw ubezpieczeń wzajemnych z powiatów: poznańskiego, gnieźnieńskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, obornickiego, szamotulskiego, średzkiego, śremskiego i wrzesińskiego.

Zapisy na poszczególne spotkania przyjmuje Anita Nowicka pod adresem anita.nowicka@pisop.org.pl, a także numerem telefonu 61 851 91 34.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego korzystanie ze wsparcia prawnika jest bezpłatny.

Centrum Bukowska mieści się w Poznaniu przy ul. Bukowskiej 27/29. Lokal udostępniony jest przez Miasto Poznań.

Wsparcie objęte jest pomocą de minimis, co wiąże się z wypełnieniem niezbędnych dokumentów dotyczących osoby korzystających ze wsparcia, jak i organizacji, którą dana osoba reprezentuje.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej.