Promujemy przedsiębiorczość!

W ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Leszczyński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej przy Centrum PISOP zaprasza na cykl spotkań:

18 listopada 2014 r. godz. 9:00 „Działalność odpłatna a działalność gospodarcza”

Co to znaczy prowadzić działalność gospodarczą, a czym jest działalność odpłatna pożytku publicznego?

Podczas krótkiego kursu przedsiębiorczości porozmawiamy o aktywności ekonomicznej organizacji pozarządowych. Warsztaty poprowadzi doradczyni Leszczyńskiego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej przy Centrum PISOP.

19 listopada 2014 r. godz. 10:00 „Współpraca NGO z biznesem”

Dlaczego warto współpracować z biznesem? Jakie korzyści czerpią z tego organizacje pozarządowe a jakie biznes? Porad dotyczących efektywnej współpracy udzieli Bartłomiej Sroczyński – ekspert ds. ekonomi społecznej w Centrum PISOP.

20 listopada 2014 r. godz. 9:00 (księgowość) godz. 11:15 (prawo) „Warsztaty ze specjalistami”

Bez dobrze prowadzonej księgowości oraz uregulowanych kwestii prawnych trudno wyobrazić sobie skuteczne zarządzanie organizacją. O prawnych, podatkowych i rachunkowych aspektach działalności opowiedzą specjaliści z zakresu prawa i księgowości. Od godz. 9:00 rozpoczną się warsztaty z księgowości, które poprowadzi Hanna Smoczyk, a o godz. 11:15 warsztat prowadzony przez prawnika, Macieja Wypycha.

Zgłoszenia do udziału w wybranych spotkaniach prosimy przesyłać mailowo na adres weronika.bota@pisop.org.pl bądź zgłaszać telefonicznie pod numerem 65 520 78 86.

Więcej informacji udziela Weronika Bota (weronika.bota@pisop.org.pl, tel. 65 520 78 86).

Dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany od 2008 r., biorą w nim udział 143 kraje świata, w tym Polska. To wspólne przedsięwzięcie firm, organizacji pozarządowych, instytucji państwowych, uczelni wyższych i osób prywatnych, które chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. Ogólnopolskim koordynatorem Akcji jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.