Dotacje na utworzenie miejsca pracy w organizacji!

W ramach działalności Leszczyńskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej stowarzyszenia i fundacje mają możliwość jednorazowego ubiegania się o dofinansowanie na utworzenie miejsca pracy ze środków Unii Europejskiej! Jak to zrobić? Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami!

Dotacja inwestycyjna dla organizacji pozarządowej może wynieść do 22 tysięcy złotych na każde miejsce pracy i ma charakter bezzwrotny. Organizacja przez pół roku może także otrzymać tzw. wsparcie pomostowe na bieżące wydatki. Co ważne, dotacja ta może być przeznaczona wyłącznie na koszty związane z rozpoczęciem działalności gospodarczej tj. doposażenie w sprzęt, prace remontowe, środki transportu. Organizacja, która otrzyma dotację inwestycyjną ma obowiązek zatrudnienia pracownika i utrzymania miejsca pracy przez 12 miesięcy.

Zachęcamy organizacje pozarządowe z subregionu leszczyńskiego (tj. miasta Leszna, powiatów: gostyńskiego, grodziskiego, kościańskiego, leszczyńskiego, międzychodzkiego, nowotomyskiego, rawickiego, wolsztyńskiego oraz gminy Żerków w powiecie jarocińskim) do skorzystania z tej szansy i ubieganie się o dotację inwestycyjną. Wystarczy do 24 marca przesłać do nas zgłoszenie (formularz do pobrania poniżej) mailem na adres dorota.surma@pisop.org.pl. Następnie nasi doradcy odwiedzą organizację i przedstawią szczegółową ofertę wsparcia.

Więcej informacji udziela Dagmara Angier- Sroka pod nr tel. 65 520 78 86.

FORMULARZ REKRUTACYJNY DLA STOWARZYSZEŃ